در حال دریافت اطلاعات
پرسش های متداول

پس از مشخص کردن تاریخ ورود و خروج و تعداد نفرات درخواست رزرو خود را به صورت رایگان ثبت کنید تا برای میزبان ارسال شود میزبان در صورت خالی بود و مهیا بودن اقامتگاه رزرو را تایید می کند سپس پیامکی مبنی بر تایید رزرو برای شما ارسال می شود که حاوی یک لینک مستقیم به صفحه رزرو است و شما حداکثر 1 ساعت فرصت خواهید داشت تا با پرداخت مبلغ صورت حساب رزرو خود را قطعی کرده.

زمانی که میزبان درخواست رزرو خود را رد کند آنی یک پیامک جهت اطلاع دریافت می کنید و می توانید برای اقامتگاه دیگری درخواست رزرو ثبت کنید شما می توانید حداکثر 2 درخواست به صورت همزمان ثبت کنید.

به طور میانگین در کمتر از 30 دقیقه به درخواست پاسخ داده می شود. سابقه پاسخگویی هر میزبان به درخواست های رزرو های قبلی بر روی کلیک تصویر میزبان قابل مشاهده است. حداکثر مهلت پاسخگویی میزبان به درخواست رزرو در ساعت کاری 1 ساعت است و در ساعات شب مهلت پاسخگویی تا روز بعد تمدید می گردد

بله شما میتوانید یک مرتبه درخواست رزرو خود را قبل یا پس از تایید میزبان لغو کنید و درخواست های دیگری را ثبت کنید ولی در صورت تکرار لغو رزرو برای با دوم دیگر قادر به ثبت درخواست نخواهید بود

در صورت لغو یک رزرو ( پس از قطعی شدن رزرو ) مقررات لغو رزرو ان اقامتگاه برای محسابه وجوه پرداختی به میهمان و میزبان ملاک عمل خواهد بود لذا به مقرار لغو رزرو در صفحه اطلاعات اقامتگاه توجه کنید.

اگر مسافر نتواند در اقامتگاه رزرو شده ساکن شود، همکاران ما در پشتیبانی ایران آهانا موضوع را در سریع‌ترین زمان ممکن بررسی می‌کنند و اقامتگاه جایگزین را، با شرایط مشابه، در اختیار مسافر قرار می‌دهند. اگر امکان جایگزین کردن اقامتگاه دیگری وجود نداشته باشد، تمام هزینه به مسافر پرداخت خواهد شد.

شما می‌توانید از طریق صفحه کیف پول، با استفاده از کارت بانکی عضو شبکه شتاب، در وب‌سایت ایران آهانا هزینه رزرو را پرداخت کنید یا مبلغ رزرو را به حساب شرکت به صورت کارت به کارت واریز کنید.

وارد حساب کاربری خود شوید. با کلیک روی کیف پول صفحه مورد نظر نمایش داده می‌شود. گزینه دریافت وجه را کلیک کنید، مبلغ مورد نظر را وارد کنید و اطلاعات بانکی را ثبت کنید. درخواست برداشت وجه شما ثبت شده و مبلغ مورد نظر حداکثر در اولین روز کاری به حساب شما پایا می‌شود.

در صورت بروز خطا در فرایند پرداخت مالی ۴۵ دقیقه صبر کنید در صورت برگشت به حساب مجدداً جهت پرداخت تلاش کنید در غیر این صورت با پشتیبانی تماس بگیرید که موضوع را از واحد مالی استعلام بگیرد، در صورت واریز وجه به حساب شرکت مبلغ پرداختی به کیف پول مهمان واریز خواهد شد و پرداخت رزرو به صورت برداشت از اعتبار انجام و رزرو نهایی می‌شود.

هزینه اجاره هر اقامتگاه توسط میزبان‌ها تعیین می‌شود. این قیمت در روزهای مختلفِ هفته متفاوت است.هزینه نهاییِ قابل پرداخت توسط شما مجموع قیمت‌های اعلام شده برای هر شب اقامت است. این هزینه بر اساس زمان مورد نظر شما برای اقامت قابل تغییر است.

تمامی مراحل ایجاد حساب کاربری جستجو بررسی مقایسه و همچنین ثبت انتشار و بررسی اقامتگاه در وب سایت به صورت رایگان در اختیار تمامی کاربران قرار می گیرد. درامد ایران آهانا شامل درصدی اندک از هر رزرو است که به عنوان کارمزد از میزبام دریافت میگردد

قیمت‌های اعلام شده در صفحه اطلاعات اقامتگاه مربوط به یک شب است. ظرفیت هر اقامتگاه نیز در صفحه مربوط به آن اعلام شده است. هزینه نهایی اعلام شده برای رزرو اقامتگاه، بر اساس روزهای سکونت و تعداد افراد ساکن در اقامتگاه محاسبه می‌شود.

بعد از پرداخت مهمان مبلغ رزرو به حساب اعتباری کیف پول شما واریز می‌شود و حداکثر در روز کاری بعد به حساب شما واریز می گردد.

پس از قطعی شدن رزرو به صورت خودکار یک پیامک حاوی مشخصات آدرس و شماره تماس میزبان برای شماره همراه شما ارسال می شود و می توانید با میزبان خود تماس بگیرید و هماهنگی نهایی برای تحویل اقامتگاه خود انجام دهید.

برای حفظ حریم شخصی میزبان‌های ایران آهانا، شماره تماس ایشان تنها بعد از انجام رزرو موفق، در صفحه‌ی جزئیات مربوط به رزرو نمایش داده می‌شود.

ایران آهانا برای جلب اعتماد و رضایت مسافران، طبق قوانین موجود، از همه میزبان‌ها مشخصات فردی و اطلاعات تماس معتبر دریافت می‌کند.

طبق قوانین کودک بالای 5 سال نفر بزرگسال محسوب می‌شود.

اگر ظرفیت اقامتگاه برای پذیرش تعداد بیشتری مهمان مناسب باشد و در صورت تایید میزبان، امکان حضور افراد بیشتر از ظرفیت اعلام شده در اقامتگاه وجود دارد.

تمامی اقامتگاه‌ها در زمان‌های مختلف در طول سال توسط کارشناسان کنترل کیفیت ایران آهانا بررسی می‌شوند و اگر از نظر نظافت مورد تایید نباشد واحد غیرفعال خواهد شد و اطمینان داشته باشید که اگر مغایرتی در این زمینه وجود داشته باشد تمام مسئولیت سفر شما به عهده ایران آهانا می‌باشد.

شما می‌توانید قیمت‌ و وضعیت پر و خالی بودن روزهای اقامتگاه‌تان را از بخش پنل خود و تقویم من تغییر دهید. برای دسترسی به پنل خود مراجعه کنید.

می‌توانید با مراجعه به صفحه‌ی “سفرهای من” وضعیت تمامی درخواست‌هایتان را مشاهده نمایید.

امنیت مسافران مهم‌ترین دغدغه ما در ایران آهانا است و برای تامین آن تلاش می‌کنیم. به همین دلیل مجوزهای لازم را دریافت کردیم و در بررسی اقامتگاه‌ها تمام قانون‌ها و دستورالعمل‌های ضروری را اجرا می‌کنیم. نماد اعتماد الکترونیکی نشان ملی ثبت رسانه دیجیتال مجوز سازمان صنفی رایانه‌ای استان اصفهان

این کسب کار بستریست تا میزبان بتوانند ملک خود را در محیطی امن و پیشرفته با صرف حداقل زمان و هزینه برای اجاره روزانه عرضه کنند و از سوی دیگر گردشگران بتوانند اقامتگاه های مطابق با سلیقه و شرایط بودجه مورد نظر خود را به سهولت و بالاترین کیفیت در سراسر ایران بیابند و به صورت انلاین رزرو کنند و سفری بدون دغدغه مکان اقامت را در همه جای ایران تجربه کنید.

در زمان زرتشتیان به ( جا و مکان ) آهانا گفته می شود